gammo

kitchen & more

Zákaznický servis: +420-728-648-916
Otváracia doba: 08:00-16:00 (Po-Pia)

Božské jarné šaláty

2023. 04. 21.

Božské jarné šaláty

Čo vám prináša jarnú náladu?

Hoci jarné počasie nám všetkým tento rok zahýbalo (priznajme si, že sme čakali lepšie), snáď už máme chladné aprílové dni za sebou a môžeme sa konečne dostať do jarnej nálady.

Myslíme si, že k jari patria aj jarné jedlá, ako sú tie jednoduché šaláty, ktoré sa dajú pripraviť behom pár sekúnd a poslúžia ako ozajstné osvieženie pre celú rodinu.

Aké je tajomstvo čerstvosti? No samozrejme tie správne ingrediencie a receptúry, vďaka ktorým je možné vytvoriť tie najlepšie chuťové harmónie!

 

Recept na božský jarný šalát 

Zostáva pripraviť šalát, po ktorom si celá rodina a všetci hostia olíznu všetkých 10 prstov!

Priniesli sme vám 3 ľahko pripraviteľné recepty na šalátové šaláty! Stačí si vybrať tú najsympatickejšiu z nich a cez víkend to vyskúšať!

 

Príprava

Príprava jarných šalátov prirodzene začína prípravami. Našťastie to v tomto prípade neznamená toľko práce!

Pokiaľ máte suroviny, stačí zeleninu olúpať a nakrájať a prípadne nastrúhať nejaký syr.

A co víc, můžete to usnadnit a urychlit pomocí správných nástrojů! Stačí si zaobstarať škrabku a strúhaciu a krájaciu mandolínu a každý krok prípravy bude hračka!

 

Rukolovo-paradajkový šalát

Ak máte radi talianske chute, rukolovo-paradajkový šalát si zamilujete! Budete potrebovať iba 1-2 hrsti čerstvej rukoly, niekoľko rozpolených cherry paradajok, strúhaný parmezán a olivový olej, citrónovú šťavu, soľ a korenie podľa chuti. (A samozrejme na to doplnkové korenie, ktorým to chcete ešte trochu okoreniť – či už je to čili alebo muškátový orech, máme na to aj ručný mlynček na korenie!)

Zmiešajte rukolu a paradajky, pokvapkajte olivovým olejom a citrónovou šťavou, osoľte, okoreňte, potom pridajte syr – a máte hotovo! Tak jednoduché, ako je to skvelé!

 

Šalát zo špargle a vajec

Niekto si myslí, že v žiadnom šaláte by nemali chýbať varené vajcia! Ak si to myslíte tiež, potom musíte ochutnať šalát so špargľou a vajcami!

Čerstvá špargľa, 2 varené vajcia, nakrájaná červená cibuľka (máme aj výbornú pomôcku na rýchle nakrájanie cibule: kliknite tu!), vinaigrette dresing a samozrejme soľ a korenie - ak ich máte k dispozícii, môžete sa pustiť do prípravy!

Špargľu olúpeme zbavíme koncov, potom varíme v osolenej vode 3–5 minút. Potom necháme trochu vychladnúť a až potom zmiešame s nakrájaným vajcom (pokiaľ ide o krájanie vajec: s týmto nástrojom to pôjde ľahko) a nakrájanú červenú cibuľu. Prelejte dresingom vinaigrette a podľa chuti dosoľte a okoreňte! A samozrejme hneď podávajte, pretože najviac chutí čerstvé!

 

Feta-jahodový šalát

Radi si robíte šaláty tak trochu bláznivé? Môže to zahŕňať napríklad ovocie? (A to nehovoríme o paradajkách!)

Jahody sa podľa znalcov k šalátu perfektne hodia. Ak máte doma šalátovú zmes, feta syr a jahody a treba aj trochu mäty, nepremeškajte príležitosť a pripravte si feta-jahodový šalát!

Zmiešajte ich v mise, zalejte trochou octu, osoľte, okoreňte a môžete ochutnávať! Kombinácia syra a jahôd vám môže vytvoriť úžasný chuťový zážitok, ak ste takémuto párovaniu otvorení!

 

Dúfame, že sme vám mohli dať nejakú inšpiráciu na výrobu jarného šalátu! Nebojte sa experimentovať: ak použijete čerstvú zeleninu, nemôže z nej vzísť nič zlé!

A ak ešte potrebujete kuchynský nástroj alebo dva (napríklad spoľahlivé nože), porozhliadnite sa u nás: tu nájdete všetko, čo potrebujete!